Čo sa to so Slovenskom stalo?

Autor: Branislav Škripek | 6.2.2012 o 12:33 | (upravené 6.2.2012 o 14:36) Karma článku: 15,03 | Prečítané:  3448x

Politika je správa vecí verejných. Táto správa má byť vykonávaná ľuďmi, ktorí reprezentujú celý národ a robia to v jeho prospech. K tomu je potrebná predovšetkým zodpovednosť a úcta k životu, spravodlivosť, čestnosť a rešpekt k hodnotám.

Stav našej politiky po 22 rokoch slobody je však taký, že politici nie sú v reálnom kontakte s ľuďmi. Vidíme ich len tesne pred voľbami. Potom už len niektorých vládnych predstaviteľov zachytíme v médiách, kde niečo vysvetľujú. Nemáme možnosť s nimi hovoriť, niečo od nich žiadať, nezodpovedajú sa nám. A komu sa vlastne zodpovedajú?

Každé 4 roky sa naša krajina posunie iným smerom. Nastanú politické nominácie v každej, čo len trochu dôležitejšej inštitúcii. A ľudia, častokrát odborníci, musia odísť, lebo nie sú z „vhodnej“ politickej strany. Prídu noví riaditelia a prinesú si námestníkov pre rôzne oblasti a nikto celkom nevie, čo robia. Ak ich zasa niekto vyhodí, aj pre ich neodbornosť alebo zlyhanie, dostanú ešte aj veľké odstupné. A my, sa na to musíme pozerať a pociťujeme bezmocnosť, hnev, frustráciu a poníženie.

Trápi ma to. Kauzy politikov, ktoré tu už roky vyskakujú jedna za druhou a my, normálni ľudia im už ani nerozumieme. Stále počúvame, že peniaze chýbajú v zdravotníctve, školstve, kultúre, poisťovne majú obrovské dlhy a tak dokola. A kam sa nám tie peniaze vyparujú? Občas niekto z ministrov, riaditeľov odstúpi. A basta. Nik z politikov, či vysokých štátnych úradníkov nenesie hmotnú zodpovednosť za zmanipulované tendre a rozkradnutý majetok štátu.

Trápia ma nízke platy, nízka životná úroveň veľkej časti ľudí žijúcich na Slovensku. Trápi ma nespravodlivosť v súdnictve, prezidentom nevymenovaný - aj keď parlamentom zvolený generálny prokurátor, finančne nedostupné byty, otrasne drahý benzín, potraviny, energie, služby. Čo sa to so Slovenskom stalo?

Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igora Matoviča mi dali možnosť kandidovať do parlamentu ako nezávislá osobnosť a ja cítim zodpovednosť voči našej krajine. Som presvedčený, že Slovensko nesmie patriť politikom, ktorí tu priam nedotknuteľne vládnu. Nemôžeme prehliadať ani byť ticho pred tým, že naši predstavitelia štátu a parlamentní politici sú neraz vulgárnymi a hrubými ľuďmi, za ktorých sa môžeme len hanbiť.

Slovensko nepatrí politikom ani finančným skupinám

Lenže Slovensko nepatrí politikom a ani finančným skupinám. Je naše. Ale práve preto, že ako obyčajní ľudia nemáme priamych zástupcov v politike, vzdávame sa svojho vplyvu na vládnutie. Pociťujem zodpovednosť a výzvu k tomu, aby sme to zmenili a chcem pre to pracovať. Autorita a vplyv politikov by sa mali odvíjať od ich služby v národe a ich práce na tom, aby sa ľudia žijúci na Slovensku mohli rozvíjať v kreativite, k zrelosti a k efektívnemu a zmysluplnému využitiu vlastného životného potenciálu.

Som presvedčený, že politici nesmú stáť nad zákonom a je absurdné, že tomu tak v súčasnosti je a naši zákonodarci nemajú trestnoprávnu zodpovednosť za svoje činy a rozhodnutia. Sú zvýhodnení na daniach. Vďaka konexiám sa im ľahko podniká a mnohí z nich stratili kontakt s normálnym životom a uverili, že môžu urobiť čokoľvek. Je zrejmé, že za nimi stojí skupina takých ľudí, ktorí pre peniaze prekračujú všetky zdravé ľudské hodnoty. Je čitateľné ,že jedinou hnacou silou ich konania sú moc a zisk.

Chcem zostať v kontakte s tými, ktorí mi dôverujú natoľko, aby som ich zastupoval v Národnej rade Slovenskej republiky a vykazovať sa im zo svojej práce pre nich samých a pre dobro našej spoločnosti. Vykazovať, ako som využíval svoj pracovný čas, čo som dosiahol, ako som pôsobil.

Veľmi mi záleží na podpore pro-rodinnej legislatívy, aby rodiny mohli a vedeli spolu tráviť čas a vychovávali deti, ktoré sa stanú zdravými a silnými osobnosťami. Aby mohli vznikať viacdetné rodiny a aby muži boli svojim deťom skutočnými a zodpovednými otcami, ktorí im dávajú silný životný príklad priamosti, rozhodnosti a dobroty.

Aj ja chcem spolupracovať na zmene súčasného stavu a verím, že to ešte stále ide, pretože sme nerezignovali. Verím, že slušnosť, spravodlivosť, poctivosť, čestnosť, rešpekt a zodpovednosť voči Bohu i ľuďom sú zmysluplné veci, ktoré tu na Slovensku majú reálne pôsobiť. Ak sa do NR SR nedostanem, i tak dúfam, že touto svojou kampaňou napomôžem tomu, aby Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti mali v parlamente väčší vplyv a chcem im pomáhať v ich pôsobení aj potom. Pomery na Slovensku ozdravíme prácou, ktorá začína od seba samého, zodpovednosťou ku pravde a dôslednosťou v myslení a konaní.

V živote som sa naučil, že prázdne slová degradujú človeka, smerodajné sú činy.

Ak získam dôveru toľkých z Vás, že ma do NR SR svojimi hlasmi, krúžkami pošlete, beriem na seba záväzok pred Vami, svojím svedomím a pred Bohom, že budem konať tak ako hovorím teraz.

Váš kandidát č. 64, Branislav Škripek

Vzhľadom na to, že kandidujem ako nezávislý na kandidátke hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, považujem za dôležité upozorniť, že tento blog vyjadruje môj osobný postoj, a preto môže, ale nemusí byť v súlade s postojmi iných ľudí na našej občianskej kandidátke. V mnohých a hlavne zásadných názoroch sa všetci na kandidátke zhodujeme, sú však názory, v ktorých odmietame hrať falošnú hru na názorovú jednotu a otvorene priznávame aj názory rozličné. Túto skutočnosť však nepovažujeme za niečo, čo nás rozdeľuje, ale skôr za niečo, čo nás vzájomne obohacuje pri hľadaní cesty k pravde

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Muž žijúci so ženským srdcom. Najťažšia bola rekonvalescencia

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?