Na prahu otvorených dverí...

Autor: Branislav Škripek | 12.3.2012 o 11:42 | (upravené 12.3.2012 o 12:44) Karma článku: 16,20 | Prečítané:  3618x

Prežívam fascinujúce momenty. Začalo to tak nenápadne... Najprv len jedna letmá myšlienka spolupracovať s tým Matovičom koncom novembra; potom telefonát s priateľom, že má taký nápad, angažovať sa pre OĽaNO ...  A náhle prišlo pozvanie, či vstúpim na kandidátku. Potom som už vážne hľadal svoje smerovanie - a bola z toho práca na kandidačnej kampani. Ale výsledok sobotnej volebnej noci ma vskutku naplnil bázňou!

Pociťujem veľkú vďačnosť voči Bohu. Vážim si túto dôveru a prežívam určité chvenie v srdci. Každý jeden hlas, ktorý som získal je pre mňa cenným vyjadrením voľby. Vnímam vašu dôveru, poverenie aj váš pozorný pohľad.

Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí mi dali svoj hlas a aj tým, ktorí ma odporučili krúžkovať, hoci ma nevolili. Ďakujem nielen lídrom spoločenstiev, zborov, či skupín neziskových aktivistov, ale aj každému, kto sa rozhodol prísť do volebnej miestnosti a urobil krúžok pri mojom čísle na kandidačnej listine OĽaNO.

9601 hlasov

Netušil som, že tento môj krok bude tak pozitívne hodnotiť skoro 10 tisíc ľudí. Cítim veľkú bázeň a zodpovednosť! Viem, že stojím na začiatku nových vecí a že voľbami začína naša spolupráca. Cítim sa byť zástupcom komunity a potrebujem vás - vaše podnety, povzbudenia, upozornenia aj napomenutia. Pre veci spoločenské, politické, ekonomické, odborné, ale i osobné.  Nechcem sa začať cítiť ako "silák", pretože viem, že Boh sa pyšným protiví. Viem, že takých ľudí nemáme radi ani medzi sebou a tiež viem, že takí neprejdú za najrozhodujúcejšiu životnú hranicu.

Čaká nás poctivá robota, v ktorej budem zastupovať a hájiť vaše - naše názory a hodnoty. Hodnoty spravodlivosti, slušnosti a rešpektu voči Stvoriteľovi, životu, kultúre a dôstojnosti.

A čo teraz?

Voľby dopadli tak, že máme jasného víťaza. Bude jeho politika skutočne červená? Uvidíme nejakú zmenu?

Som presvedčený, že práve teraz sa tu črtá pre nás nová výzva. Kampaň 40 dní pôstu za voľby svoj cieľ naplnila, ale táto modlitbová komunita teraz nesmie ustať!

Týmto vás k tomu vyzývam, a dúfam že sa vo nás na to nájde sila. Sila aj vedomie naliehavosti zostať v kontakte a ešte nejaký čas sa modliť za zostavenie novej vlády a konkrétne za pána premiéra Róberta Fica. Dúfam, že to organizátori prijmú a potiahnu ďalej. Teraz je to rozhodujúce, lebo má prísť niečo nové. A tí, čo poznajú veci duchovné vedia, že toto sú chvíle, kedy môžu na mysle ľudí v moci postavených prísť myšlienky čo spôsobia veľa dobrého.
Ak teraz iba poľavíme a vydýchneme si akoby v cieli, môže byť naše doterajšie úsilie zničené.

Som veľmi rád, že nám všetkým záleží na tejto krajine :-)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?