Keď 36 968 je viac ako 60 000

Autor: Branislav Škripek | 12.12.2013 o 14:05 | (upravené 12.12.2013 o 20:18) Karma článku: 16,86 | Prečítané:  2250x

Nech rátam, ako rátam po ostatných dňoch sa mi zdá, že slovenská demokratická matematika funguje na iných princípoch ako v Európe. Kam tým mierim? Čítajte ďalej a dozviete sa.

Stále pokračuje petícia Za ochranu mravnosti detí a mládeže vo verejnom priestore, ktorú sme s kolegami pred časom  rozbehli a tisíce z vás ste ju podpísali. Ide mi v nej o to, že nahota proste nie je na predaj. (www.nahotanapredaj.sk) Do dnešného dňa sa nám podarilo vyzbierať skoro 60 000 podpisov. Na začiatku roka som podal  v našom parlamente návrh, ktorý mal chrániť naše deti pred zbytočným a hlavne vulgárnym zobrazovaním ľudskej nahoty v dennej periodickej tlači. Sme presvedčení, že náš zákonodarný zbor  veľmi málo dbá o zodpovedný vývoj detí a mladých ľudí. Ale ani moje argumenty ani viditeľne zlý stav takéhoto publikovania ani vtedajších elektronických 10 000 podpisov nakoniec nestačilo preboriť nepriestrelných 83 hlasov jednej vládnej strany. Zrejme len preto, že príkaz vedenia znel - nesúhlasiť. Žiadna politická strana tu nie je večne, aj keď sa o to už viaceré snažili...

Iné počty v EÚ

Pred niekoľkými dňami bolo dôležité hlasovanie v európskom parlamente. Poviem veľmi v skratke, o čo išlo. Europoslankyňa Edita Estrela vypracovala Správu o sexuálnom a reprodukčnom zdraví. Už názov upozorňoval na to, čo správa bude riešiť. Táto správa mala byť prijatá a mali sa ňou riadiť zatiaľ nezáväzne aj členské krajiny EÚ. Ak by to prešlo, boli by obmedzované práva rodičov, vlády žiadané pripraviť a  podporovať umelé oplodnenia lesbických párov,  popierať práva nenarodeným deťom, obmedzovať lekárov a personál nemocníc  v uplatňovaní výhrady vo svedomí pri  vykonávaní interrupcie, hormonálna antikoncepcia by bola financovaná zo zdravotného poistenia a pod.

Rozbehla sa aj petícia proti týmto praktikám. Áno, podpísalo ju 36.968 ľudí. Priatelia, EÚ má spolu cez 500 mil. obyvateľov. Keď z nich vyjadrí svoju vôľu len 0,007 % (!) europoslanci zbystria pozornosť. Nemôžu si dovoliť ignorovať hlas ľudí, ktorých zastupujú. Aj keď hlasovanie prebehlo tesne (rozdiel bol v symbolických 7 hlasoch), bolo dôležité, aby obyvatelia členských krajín vyjadrili svoj názor a ten bol braný v úvahu.

Inak na Slovensku ako v EÚ

Ako som spomínal vládna parlamentná väčšina bez rozrušenia ignoruje morálny problém, dobrú snahu opozičného poslanca aj diskusiu k zákonu. Teraz máme približne 60 000 hlasov, čo je asi 1,1% obyvateľov krajiny. Keby som to porovnal, potom hlas európana u europoslancov má 157 násobne väčšiu váhu ako hlas slováka v našej NR! Priatelia, stopedesiatsedemnásobne!!! Vnímate ten paradox? SMER sa rozhodol ignorovať aj vtedajších 10 000 ľudí vlastnej krajiny. Signatári petície nie sú len voliči OĽaNO, ale všetkých politických strán. Priatelia, chcem vás preto poprosiť o jednu vec. Pýtajte sa svojich poslancov, ktorí vás zastupujú v NR SR, prečo už neberú na vedomie váš hlas? Navrhujem preto veľmi jednoduché riešenie. Keď prídu voľby, jednoducho nevoľte tých, ktorým je jedno, čo si myslíte a aké hodnoty vyznávate. Nedávajte zodpovednosť za spravovanie krajiny tým, ktorí obhajujú iné hodnoty ako vy. Lebo naša krajina potom nebude vašim dobrým miestom pre život.

Prečo stále riešim "nepodstatné" problémy?

Na záver by som sa ešte v krátkosti chcel vyjadriť k otázkam, prečo riešim morálku a hodnoty... Veď Slovensko má dnes obrovskú mieru nezamestnanosti a sociálne problémy,justíciu, korupciu a pod. Áno, sú to vážne problémy a veľmi si uvedomujem ich dôležitosť. Zapájam sa do návrhov riešnia v rámci klubu OĽaNO.

Ohľaduplnosť je však môj zámer. Slušnosť ak chcete. Som presvedčený, že je ohľaduplné nezobrazovať vulgárnu nahotu na verejnosti, či už v printoch alebo bilbordoch, či v TV. Je to branie ohľadu na deti a ich vývin. Je to ten istý druh ohľaduplnosti ako starať sa o chorých v nemocniciach, o starých ľudí v domácnostiach či domovoch, o slabších neintegrovaných v komunitách... je to tá istá ohľaduplnosť pri platení daní so zreteľom na spoločné dobro (školy, cesty, služby). Ohľaduplnosť v spravodlivej mzde vyplatenej na čas pre pracovníkov. Ohľaduplnosť z nás robí ľudí.

Nechcem zjednodušovať, dalo by sa o tom napísať ešte veľa.  Avšak chcem napísať len jedno: ak chceme aby naše deti boli šťastné je dôležité, v akom prostredí vyrastajú. Ak ich zmysly už od detstva budú intenzívne masírovať erotické posolstvá, čo z nich vyrastie? A bude ich to robiť šťastnými? Hľadajme odpoveď.

Ak súhlasíte s mojim názorom na túto problematiku a nepodpísali ste ešte petíciu môžete tak urobiť. Na stránke www.nahotanapredaj.sk nájdete petičný hárok. Pri najbližšom možnom termíne podám ďalší návrh na zmenu legislatívy v NR SR. Jeden  malý neúspech ma nezastaví. :)

Pre tých, ktorí so mnou nesúhlasia chcem len povedať, že si vážim váš názor. A som veľmi rád, že ste prečítali môj blog až do konca.

Boh Vám všetkým žehnaj!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR ZUZANY KEPPLOVEJ

Ako Fico stíha sám seba

Protiextrémistické úderky nevytvoril Soros, ale štát.


Už ste čítali?