Každé štvrté dievčatko a každý šiesty chlapec

Autor: Branislav Škripek | 6.2.2014 o 21:29 | (upravené 6.2.2014 o 22:09) Karma článku: 15,70 | Prečítané:  3569x

Na Slovensku sme mali kampaň, v ktorej sa hovorilo o tom, že každá piata žena je týraná. Určite si na to pamätáte. Touto kampaňou sa otvorila diskusia o potrebe chránenia týraných žien. Problém, na ktorý chcem dnes poukázať nie je rozhodne menší.

Sexuálne zneužívanie detí je ohavnosť. Podľa štatistík, ktoré vydala Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), každé štvrté dievčatko a každý šiesty chlapec sú vystavení sexuálnemu zneužívaniu. Priatelia, to sú strašné údaje. Skrývajú sa však za tým veľmi smutné príbehy detí. Celý život sa mnohé snažia s tým vyrovnať a žiť normálnym životom. Mnoho krát však bez úspechu.

A ich zneužívatelia? Mnohí z nich sa beztresne pohybujú po svete a dokonca pracujú v blízkosti svojich obetí. A tak rady nešťastných detí sa rozširujú. Rozhodne toto treba zastaviť.

Na Slovensko prišiel v týchto dňoch Matthew McVarish z iniciatívy Road to change. Pešo putuje po Európe, aby poukázal na zneužívanie detí. Bratislava je jeho ôsma zastávka. O sexuálnom zneužívaní sa v spoločnosti mlčí. Obete sa hanbia o tom hovoriť a ak nájdu odvahu vystúpiť z tiena, stávajú sa terčom posmechu.

McVarish vie o tom svoje. Jeho vlastný strýko ho zneužíval a aj jeho bratov. Dnes keď o tom hovorí, je vystavovaný posmechu.  Už mu to nevadí. Vie, prečo to robí.

Dnes už je jeho strýko na šťastie vo väzení.

Hneď som zisťoval, aká je u nás legislatíva. Nie je to potešujúce. Premlčacia doba týchto deliktov je 10 rokov. Ašak obete nájdu odvahu hovoriť o zbabranom detstve až v dospelosti. Preto spolu Erikou Jurinovou a právnikmi pripravíme novelizáciu zákona, ktorá to zmení.

Aby každý, kto zneužije dieťa bol adekvátne potrestaný. A aby sa tento zločin jednoducho nepremlčal. Matthew, ďakujeme za tvoju námahu a odvahu hovoriť.

Uvidíme pri hlasovaní ako sa postavia k tejto problematiku páni a dámy zo Smeru.

Potopiť dobrý návrh by znamenalo povedať deťom počkajte 10 rokov a z toho vyrastiete.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN nazvali cuciakom, teraz ho koalícia považuje za diktátora

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.

SVET

Hlásna trúba brexitu kolabuje, Farageove výkriky už voličov nezaujímajú

Strane Ukip hrozí, že sa nedostane do parlamentu.


Už ste čítali?