Ukrajine nepomôže Rusko, EU, ani Amerika. Pomôže len Boh.

Autor: Branislav Škripek | 16.4.2014 o 8:15 | (upravené 16.4.2014 o 8:40) Karma článku: 11,92 | Prečítané:  1411x

Tak ako je história našej krajiny pohnutá viacerými zásadnými rozhodnutiami veľkých štátov, ktoré sa nás nepýtali, čo by sme chceli, ale rozhodli za nás, tak sa dnes vyvíja situácia na Ukrajine, kde sa stretajú záujmy Ruska na jednej strane a EÚ s USA na strane druhej. Spoločne si z hraníc nášho východného suseda urobili trhací kalendár.

Ťažko skúšaná zem dnes najviac potrebuje pokoj k vlastnému vývoju.

Ukrajina je veľmi skúšanou krajinou. Ruská revolúcia a zavedenie nútených kolchozov vyvrcholilo hladomorom. V krajine s veľmi úrodnými poľami časť obyvateľstva umierala hladom, lebo im nebolo dovolené obrábať polia. Bola to priam genocída Ukrajincov a nejeden historik to označuje za cielený krok Sovietskeho zväzu. Temná história pokračovala. Časť Ukrajiny patrila Poľsku. Keď vypukla Druhá svetová vojna, nemecký Wermacht napadol Poľsko (spolu s vojskami Slovenského štátu) a o niekoľko dní Červená armáda začala s okupáciou časti Poľska, dnešnej  Ukrajiny. Obyvatelia tejto krajiny zažili prechod vojsk obidvoch armád a besnenie vojny priamo z očí do očí. Ozbrojené skupinky banderovcov šírili strach ešte aj po skončení vojny. Socialistické vazalstvo, to bola komunistická totalita, ktorá vybudovala obrovské fabriky, veľké priemyselné mestá a vyrobila černobyľskú haváriu.

Demokracia pre Ukrajinu znamenala divokú privatizáciu, takú, akú sme zažili aj my a dnes si  krajinu rozdelili oligarchovia, ktorí jej vládnu. Chudobní Ukrajinci sa vzbúrili, ale Oranžová revolúcia nepriniesla zlepšenie životných podmienok. Prišiel Majdan, ktorého výsledkom bola okupácia Krymu a jeho následné pričlenenie k Rusku. Hrozí Ukrajine vojna?

Výzva kresťanom

Som presvedčený, že ako kresťania musíme teraz, práve v dňoch Veľkého (veľkonočného) týždňa zamerať svoju modlitebnú starosť k Bohu o túto zem. Chcem vás vyzvať na modlitby a pôst za Boží zásah pre Ukrajinu! Prosme, aby tam Boh zasiahol a zvrátil politické machinácie pyšných mocnárov. Myslím, že nie som sám, kto si kladie otázku - Kto teraz vyvoláva ďalší chaos? Kto sú zasa vojaci a demonštranti v ďalších okresoch?

Sme svedkami toho, že ľudské inštitúcie zlyhávajú. Pokoj tu nevie zaručiť ani EÚ, ani RUSKO, ani USA.

Vidí sa mi, že Európe vládne chaos ideologický aj mocenský. Jej politici budú musieť pochopiť, že potrebujú pokánie pred Bohom, aby mohol zavládnuť skutočný, reálny pokoj.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?