Je potrebné vrátiť hlas kresťanom v EÚ

Autor: Branislav Škripek | 28.4.2014 o 7:38 | (upravené 28.4.2014 o 12:51) Karma článku: 9,77 | Prečítané:  1412x

Pri stretnutiach, ktorých počas týždňa absolvujem niekoľko, sa často stretávam s otázkou: Prečo radšej nezostaneš na Slovensku riešiť v NR SR problémy, ktoré nás tu trápia? Dnes by som rád ujasnil svoje dôvody.

Slabnúci hlas kresťanov

Musím povedať, že sa značne stíšil hlas kresťanských politikov, ktorí obhajujú tradičné kresťanské hodnoty našej civilizácie a čoraz viac zaznievajú hlasy politikov, ktorí presadzujú čudné bruselské novosti bez zdravých základov. Jednoducho, to napíšem: Brusel musí rešpektovať Boha. Lebo len Boh prináša život. Pavol to jasne povedal: "Všetko môžem, ale nie všetko osoží." Múdrosť a zodpovednosť vyrastajúca zo slobody prináša chutné ovocie. Prináša aj odvahu hovoriť veci, ktoré sa nepočúvajú ľahko, ale je nutné o nich hovoriť. Niektorí z vás namietajú, čo je nás do EÚ? Nech si to tam tí pani riešia sami...

Nie je to tak. Sme súčasťou EÚ a mali by sme zobrať zodpovednosť za spravovanie vecí Európy aj do našich rúk a dať im jasnú pečať tradičných hodnôt, pretože rozhodnutia europarlamentu ovplyvňujú život aj v našej krajine. Veľmi vnímam to, že Európa musí nanovo prekvasiť novým kvasom, aby EÚ získala nový zmysel vlastnej opodstatnenosti a existencie. Ide aj o vytvorenie nového vzťahu medzi EÚ a jej obyvateľmi. Starajme sa o Európu! To ako naše spoločenstvo vyzerá je aj našou vizitkou a výsledkom toho, že hlas kresťanov je čoraz slabší. Zmeňme to!

Je dôležité, aby v Bruseli zaznel hlas slovenských kresťanov, pretože o tom, aké v budúcnosti bude naše Slovensko, sa dnes rozhoduje v Bruseli.

V posledných mesiacoch ma vystrašili čudné správy (Estrela, Lunaček a pod.), ktoré prichádzali z EÚ. Zdá sa, že nám Brusel bude určovať, ako máme vychovávať vlastné deti a čo im máme hovoriť! Mal som veľmi silné déja vu, pretože my sme to tu už skutočne raz zažívali, keď nám štát a úradníci diktovali, čo máme a čo nemáme hovoriť vlastným deťom.

Priatelia, s hrôzou som sledoval aj hlasovania našich európskych poslancov z vládneho SMER-u, ktorí zahlasovali za zvrátenosti, ktoré priamo napadajú základy rodiny. Na druhej strane na Slovensku nemajú problém mať plné ústa podpory rodiny. Koľko kresťanov dalo mandát europoslancom zo SMER-u? Tento rozpor v hlasovaniach je pre mňa ich diskvalifikáciou. Nechcem aby ma takto zastupovali. V europarlamente je veľká Ľudová  frakcia v ktorej sú kresťanské strany, ale ani tí nemajú problém zahlasovať za rôzne estrely, lunačekov a pod. Nemajú problém poprieť kresťanské hodnoty, pretože kultúrne kresťanstvo je odvar pravdy a nie to, čo chceme my. Čo sa to stalo s EÚ?

Zdá sa, že nový diktát z Bruselu je aj o vymyslených "nových ľudských právach." Napr. právo na dieťa. Kde sa z dieťaťa stáva "tovar", ktorý slúži na uspokojovanie materských či otcovských pudov. Nezmyslené individuálne práva tak učia ľudí "SEBASTREDOSTI". Naša populárna skupina Olympic  kedysi naspievala jednu pesničku, kde je refrén: "Já, já, já, jenom já..." A zdá sa, že si ju Európa  vybrala za novú hymnu. Sebastrednosť vytvára nezdravý vzťah. Len jeden - k sebe samému, kde si človek zo samého seba vytvoril najvyšší zmysel života.

Ale kresťanské hodnoty sú postavené inak. Nám ide predovšetkým o trojaký vzťah k Bohu, k ľuďom a k sebe. Opäť si zoberiem na pomoc Bibliu, kde sa píše o základnom prikázaní: "Miluj Pána, svojho Boha, celým svojim srdcom, celou svojou dušou a blížneho svojho ako seba samého." Z tohto základu vyplýva omnoho zdracvší a užitočnejší prístup k životu, spoločnosti aj politike.

To sú dôvody, pre ktoré som sa rozhodol prijať túto výzvu a kandidovať za poslanca do Európskeho parlamentu. Aby v Bruseli zaznel hlas slovenských kresťanov.

Priatelia, deň volieb -24. máj sa blíži. Budeme rozhodovať, kto získa mandát do EÚ. Rozhodnite sa dobre a pošlite kresťanov do Bruselu. A budem rád, ak pošlete aj mňa. :)

Branislav Škripek

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?