Je potrebné vrátiť hlas kresťanom v EÚ

Autor: Branislav Škripek | 28.4.2014 o 7:38 | (upravené 28.4.2014 o 12:51) Karma článku: 9,80 | Prečítané:  1438x

Pri stretnutiach, ktorých počas týždňa absolvujem niekoľko, sa často stretávam s otázkou: Prečo radšej nezostaneš na Slovensku riešiť v NR SR problémy, ktoré nás tu trápia? Dnes by som rád ujasnil svoje dôvody.

Slabnúci hlas kresťanov

Musím povedať, že sa značne stíšil hlas kresťanských politikov, ktorí obhajujú tradičné kresťanské hodnoty našej civilizácie a čoraz viac zaznievajú hlasy politikov, ktorí presadzujú čudné bruselské novosti bez zdravých základov. Jednoducho, to napíšem: Brusel musí rešpektovať Boha. Lebo len Boh prináša život. Pavol to jasne povedal: "Všetko môžem, ale nie všetko osoží." Múdrosť a zodpovednosť vyrastajúca zo slobody prináša chutné ovocie. Prináša aj odvahu hovoriť veci, ktoré sa nepočúvajú ľahko, ale je nutné o nich hovoriť. Niektorí z vás namietajú, čo je nás do EÚ? Nech si to tam tí pani riešia sami...

Nie je to tak. Sme súčasťou EÚ a mali by sme zobrať zodpovednosť za spravovanie vecí Európy aj do našich rúk a dať im jasnú pečať tradičných hodnôt, pretože rozhodnutia europarlamentu ovplyvňujú život aj v našej krajine. Veľmi vnímam to, že Európa musí nanovo prekvasiť novým kvasom, aby EÚ získala nový zmysel vlastnej opodstatnenosti a existencie. Ide aj o vytvorenie nového vzťahu medzi EÚ a jej obyvateľmi. Starajme sa o Európu! To ako naše spoločenstvo vyzerá je aj našou vizitkou a výsledkom toho, že hlas kresťanov je čoraz slabší. Zmeňme to!

Je dôležité, aby v Bruseli zaznel hlas slovenských kresťanov, pretože o tom, aké v budúcnosti bude naše Slovensko, sa dnes rozhoduje v Bruseli.

V posledných mesiacoch ma vystrašili čudné správy (Estrela, Lunaček a pod.), ktoré prichádzali z EÚ. Zdá sa, že nám Brusel bude určovať, ako máme vychovávať vlastné deti a čo im máme hovoriť! Mal som veľmi silné déja vu, pretože my sme to tu už skutočne raz zažívali, keď nám štát a úradníci diktovali, čo máme a čo nemáme hovoriť vlastným deťom.

Priatelia, s hrôzou som sledoval aj hlasovania našich európskych poslancov z vládneho SMER-u, ktorí zahlasovali za zvrátenosti, ktoré priamo napadajú základy rodiny. Na druhej strane na Slovensku nemajú problém mať plné ústa podpory rodiny. Koľko kresťanov dalo mandát europoslancom zo SMER-u? Tento rozpor v hlasovaniach je pre mňa ich diskvalifikáciou. Nechcem aby ma takto zastupovali. V europarlamente je veľká Ľudová  frakcia v ktorej sú kresťanské strany, ale ani tí nemajú problém zahlasovať za rôzne estrely, lunačekov a pod. Nemajú problém poprieť kresťanské hodnoty, pretože kultúrne kresťanstvo je odvar pravdy a nie to, čo chceme my. Čo sa to stalo s EÚ?

Zdá sa, že nový diktát z Bruselu je aj o vymyslených "nových ľudských právach." Napr. právo na dieťa. Kde sa z dieťaťa stáva "tovar", ktorý slúži na uspokojovanie materských či otcovských pudov. Nezmyslené individuálne práva tak učia ľudí "SEBASTREDOSTI". Naša populárna skupina Olympic  kedysi naspievala jednu pesničku, kde je refrén: "Já, já, já, jenom já..." A zdá sa, že si ju Európa  vybrala za novú hymnu. Sebastrednosť vytvára nezdravý vzťah. Len jeden - k sebe samému, kde si človek zo samého seba vytvoril najvyšší zmysel života.

Ale kresťanské hodnoty sú postavené inak. Nám ide predovšetkým o trojaký vzťah k Bohu, k ľuďom a k sebe. Opäť si zoberiem na pomoc Bibliu, kde sa píše o základnom prikázaní: "Miluj Pána, svojho Boha, celým svojim srdcom, celou svojou dušou a blížneho svojho ako seba samého." Z tohto základu vyplýva omnoho zdracvší a užitočnejší prístup k životu, spoločnosti aj politike.

To sú dôvody, pre ktoré som sa rozhodol prijať túto výzvu a kandidovať za poslanca do Európskeho parlamentu. Aby v Bruseli zaznel hlas slovenských kresťanov.

Priatelia, deň volieb -24. máj sa blíži. Budeme rozhodovať, kto získa mandát do EÚ. Rozhodnite sa dobre a pošlite kresťanov do Bruselu. A budem rád, ak pošlete aj mňa. :)

Branislav Škripek

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielsko si vybralo jadrovú možnosť. Čo znamená spustenie článku 155?

Katalánsko po referende môže prísť aj o tú mieru autonómie, ktorú malo doteraz.

KOMENTÁRE

Katalánsky líder nechce stratiť tvár, Španielsko zas Katalánsko

Puigdemont sa oháňa nezávislosťou.


Už ste čítali?