Premiér konal na vlastnú päsť

Autor: Branislav Škripek | 4.9.2014 o 20:16 | (upravené 8.9.2014 o 16:55) Karma článku: 9,33 | Prečítané:  2075x

Je veľmi zlé, že sa v zlomových okamihoch naši najvyšší predstavitelia správajú alibisticky a zbabelo. Prajem si, aby do diskusie o sankciách a o postoji k Rusku bola zahrnutá i opozícia, odborná verejnosť a aj samotní občania našej krajiny. Osobné pocity či preferencie musia isť v tejto chvíli bokom. Aj keď ide o premiéra tejto krajiny. Pretože teraz ide o nás všetkých!

V ťažkých časoch a krízach sa ukazuje náš charakter. Práve v takýchto chvíľach musíme preukázať naše pevné postoje a morálku. Tak, ako to platí pre rozhodnutia jednotlivcov, tak to platí i pre štáty. V  situáciách, v ktorých je potrebné vyjadriť svoj postoj sa musíme „vyfarbiť“. Môžeme sa postaviť za princípy a hodnoty, ktoré vyznávame, alebo môžeme lavírovať, zahmlievať či ignorovať pravdu. Často to nie je ľahké a dajú sa pochopiť obavy s tým spojené, no nedá sa pred tým utiecť ani si zakryť oči.

Žijeme práve v neľahkom období plnom neistoty. Vojenský konflikt sa priblížil nebezpečne k našim hraniciam. Denne sa diskutuje o tom, ako von z tejto nebezpečnej situácie, ktorú v Európe zažívame na vlastnej koži. Obavy a strach z vojny a z dôsledkov ekonomických sankcií nás rozdeľujú na dva bloky. Na tých, ktorí sú pripravení brániť medzinárodné právo a celistvosť územia nezávislého štátu. A na druhej strane tých, ktorí nechcú obetovať ekonomický rast ohrozený sankciami.

Som presvedčený, že v tak vážnej situácií, v akej sme sa ocitli, o to viac ak sme rozdelení v pohľade na riešenie konfliktu potrebujeme širšiu diskusiu. Nielen politikov, ale i odbornej či širšej verejnosti. Ak ide o orientáciu našej krajiny, nie je priestor na svojvoľné gestá. Z toho dôvodu som veľmi znepokojený, akým spôsobom sa postavil k tvorbe stanoviska v mene našom a našej krajiny pán premiér Fico.

Pred konaním víkendového summitu lídrov EÚ neprišiel na Výbor NR SR pre európske záležitosti, pretože ho jeho predseda a poslanec za Smer-SD Ľuboš Blaha „ jednoducho“ nezvolal. Pritom takú povinnosť ukladá zákon! Pred každým summitom lídrov EÚ sa musí konať zasadnutie Výboru NR SR pre európske záležitosti, kde premiér predstaví pozíciu, s ktorou na daný summit ide.

Veľmi ma znepokojuje, že o tak vážnych otázkach nielenže Smer-SD a predseda vlády odmietajú diskutovať s opozíciou, ale dokonca si premiér vyhradil právo sankcie odmietnuť. Bez diskusie nám takto vážne rozhodnutie len tak oznámil po skončení konania summitu.

Myslíte si, že pán premiér môže v takýchto vážnych otázkach rozhodovať za Slovensko sám a na vlastnú päsť?

Prosím o vyjadrenie Vášho názoru. 

ANKETA

Výsledky zverejním v najbližšom newsletteri, prihlásiť sa k jeho odberu môžete tu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN nazvali cuciakom, teraz ho koalícia považuje za diktátora

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.

SVET

Hlásna trúba brexitu kolabuje, Farageove výkriky už voličov nezaujímajú

Strane Ukip hrozí, že sa nedostane do parlamentu.


Už ste čítali?