Aj ja som NASRANI

Autor: Branislav Škripek | 17.9.2014 o 19:48 | (upravené 18.9.2014 o 0:33) Karma článku: 11,74 | Prečítané:  7363x

Situácia kresťanov ale aj dalších menšín v Sýrii a Iraku, teda tam kde v posledných mesiacoch pôsobí samozvaný Islamský štát je neúnosná. Ako sa dozvedáme, všetci čo nechcú byť práve takými islamistami ako sú títo teroristi, potom musia opustiť svoje domovy alebo sú adeptami smrti.

Ak ste kresťan, nastriekajú vám na dom znak arabského písmena N, čo znamená že ste Nazaretčan, teda nasledovník Ježiša Krista. A máte štyri možnosti: konvertovať k nim a nič sa vám nestane; do 24 hodín a bez majetku odísť; nekonvertovať, ale zaplatiť výpalnú daň za holý život, ktorú budete platiť ročne už do smrti; po tomto termíne smrť, ak neurobíte ostatné tri. (Ak nie ste kresťan, ale islamista iného smeru alebo člen inej náboženskej skupiny čaká vás okamžitá poprava.) Takto sú tisíce ľudí na úteku. Celé rodiny si musia vystačiť s kúskom jedla a troškou vody, kým nedorazia do najbližšieho utečeneckého tábora, ale mnohí aj tak nájdu smrť cestou. Arabi kresťanov volajú NASRANI. A aj ja som NASRANI.

V EP sa dnes prejednáva  rezolúcia na podporu prenasledovaných kresťanov a iných menšín. Budem hlasovať ZA.

Nie je mi ľahostajný osud bratov a sestier vo viere, ako ani iných veriacich vo svoje presvedčenie, ktorí pre toto základné právo musia znášať útlak. Spolu s kolegami sme si na dnešné zasadanie EP dali tričká a tak sme sa pripojili k medzinárodnej podpornej iniciatíve "We are N." Podpísalo ju už viac ako 201 tisíc ľudí.  Tu je link na petíciu.

Prečo som Nazaretčan?

Pred 23 rokmi som prežil silný Boží dotyk a následne som sa vydal na cestu Ježiša Krista z Nazareta. Bol som ateista a môjho vnútra sa dotkla prítomnosť a láska Boha a dala mi zmysel pre život.  Pochopil som, že cieľom už nie si ty sám, ale dobro a druhí ľudia. Život sa mi otočil o 180 stupňov a pochopil som , že chcem žiť takto. Zistil som, že Bohu možno porozumieť a že je možné spoznať duchovné hodnoty a ciele, ktoré  zušľachťujú človeka, národ i civilizáciu. Zmysel životu dáva obeta a nie sebastrednosť. Dnes si veľmi uvedomujem, že žijem v šťastnej krajine, kde môžem slobodne prežívať svoju vieru. Preto mi leží na srdci osud tých, ktorým to násilníci upierajú. 

Ak chcete aj vy vyjadriť svoju podporu prenasledovaným kresťanom, môžete si na svojej profilovej fotke na FB umiestniť logo TEJTO iniciatívy. Viac podrobností na tomto linku.

http://vybrali.sme.sk/submit.php?url=http://branislavskripek.blog.sme.sk/c/365034/aj-ja-som-nasrani.html

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Muž žijúci so ženským srdcom. Najťažšia bola rekonvalescencia

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?